Zmeny musia vždy prísť od teba

Rovnako ako ja, tak aj ty máš určitý životný štandard, ktorého sa držíš. Každý deň robíme všetko preto, aby náš život bol v súlade s našimi hodnotami (vzdelávanie, šport, oddych, priateľstvo, rodina, peniaze...) Nie každému sa však jeho životná situácia pozdáva. Možno aj ty máš oblasť vo svojom živote, ktorú by si najradšej zmenil. Je v poriadku mať určité nároky na svoj životný štandard. Aby si však niečo vo svojom živote reálne zmenil, je potrebné aby si prijal zodpovednosť za svoje činy.


Aké je tvoje stanovisko?

15309788602777-untitledpng

Veľmi malé percento ľudí je schopné prijať zodpovednosť za svoj doterajší život. Hľadajú vinníka ich terajšej situácie. Najčastejšie sa ukazuje prstom na rodičov, partnerov, učiteľov, spolužiakov, zamestnávateľov, lekárov či politikov. Málo kto však vie ukázať prstom na seba. Ak si skutočne nespokojný so svojim súčasným životným štandardom, robíš niečo pre jeho zmenu? Každý deň môžeš stretnúť ľudí, ktorí si uvedomujú svoje problémy ale nič s nimi neurobia, pretože čakajú na spásu, ktorá však nikdy nepríde.

Zdroj problémov hľadaj v sebe

Ak sa niekam chceš posunúť je potrebné aby si prijal absolútnu zodpovednosť za svoje problémy. Zmeny musia vždy vychádzať z tvojho vnútra. Ty si autorom vlastného života, ty máš tú možnosť písať svoj vlastný príbeh. Prečo čakáš, že niekto začne za teba rozhodovať? Vedieť si priznať chybu je základ pre dosahovania úspechu. Obviňovanie druhých ľudí ti život nezlepší.

Správny čas

15309788776986-untitled3png

Ako hovorí staré čínske príslovie: „Najlepší čas na vysadenie stromu, bol pred 20timi rokmi. Druhý najlepší čas je práve teraz." Ten správny okamih pre zmenu v tvojom živote je teraz. Nikdy nie si príliš mladý ani príliš starý na žitie života podľa tvojich predstáv. Obmedzenia existujú len v tvojej hlave, ktoré si za tie roky prijímal z vonkajšieho prostredia. Čo keď to boli len klamstvá? Čo ak ti len ostatní ukazovali tvoje limity? Ak niečo reálne chceš, tak sa neboj sa spraviť prvý krok. Buď natoľko tvrdohlavý a vytrvalý, že sa nevzdáš pokiaľ nedosiahneš úspech.