Zbav sa strachu vo svojom živote

Zmien sa zvykneme často báť. Veľakrát sme natoľko pohodlný, že sa radšej necháme pripraviť o nejakú úžasnú príležitosť, než by to znamenalo zmenu životného štýlu. Nakoľko nevidíme do budúcnosti, nedokážeme odhadnúť situáciu, ktorej práve čelíme. Mať pocit bezpečia a istoty je naša vrodená vlasnosť. Keď vycítime blížiace sa riziko, automaticky zareagujeme. Stiahneme sa do úzadia a počkáme kým nebezpečenstvo zmizne. Toto vychádza z prirodzenej ľudskej povahy.

Bezhlavo sa rútiť do nebezpečných situácií rozhodne v poriadku nie je. Som zástanca zdravého úsudku a preto vždy zvažujem všetky možnosti predtým, než spravím prvý krok. To všetko je úplne v poriadku až do momentu, kým si na istote nevypestujeme závislosť. Áno, nikto ti nedá 100%-tnú záruku, že ti určité rozhodnutie náhodou nespacká život...Môže sa však stať pravý opak a toto zásadné rozhodnutie bude jedna úžasná voľba, ku ktorej si sa konečne odhodlal. A o tom to celé je. Kým to neskúsiš, tak to nezistíš.

Prečítaj si tiež: Zmeny musia vždy prísť od teba

clark-young-Tq2ABZB6tcc-unsplashjpg

Zmeny v živote nie sú vítané, sú žiadané!

Si v období, kedy prestávaš rozumieť sebe samému. Všetko prestáva dávať zmysel a v hlave máš množstvo otázok. Ja viem, nič príjemné. Musíš však pochopiť, že toto obdobie je pre teba nevyhnutné. Osobne toto obdobie nazývam evolúcia. Je to proces obrovských zmien u tvojich názorov, preferencií a hodnôt. Dĺžka takejto evolúcie je veľmi individuálna. Podrobnejšie toto rozoberám v mojej knihe TVOJ ŽIVOT V TVOJICH RUKÁCH.
Takže rád by som ťa upokojil. Všetko je s tebou v poriadku. Potrebuješ len trochu času.
Prečo sa však toto deje práve teraz a práve mne?  Z najväčšou pravdepodobnosťou máš za sebou ťažké obdobie, alebo nejakú udalosť (pozitívnu/negatívnu), ktorá ťa poriadne mala na teba veľký vplyv. Naša myseľ funguje na princípe získavania informácií a skúseností. Na základe toho tvoríme do budúcnosti naše ďalšie rozhodovania. Občas sa udeje niečo zlé a ľudia sa do seba uzatvoria, pretože ich mozog si vytvoril akúsi obranú vrstvu, ktorú nemožno prejsť.

Takto však fungovať nemôžeš. Nebudem tvrdiť, že život je iba o pekných a dobrý momentoch. Aj tie zlé a nepríjemné chvíle patria k životu. Je tvojou povinnosťou aby si sa dal dokopy a znova začal žiť. Skúšaj nové veci, objavuj, spoznávaj, zoznamuj sa, riskuj. Rob hocičo čo ťa vie niekam posunúť. Nemôžeš len tak zostať zaseknutý v jednom kruhu. To život rozhodne nie je.

Najväčší problém vnímam v tom, že v dnešnom rušnom svete ľudia nemajú čas sami pre seba. Vôbec nevnímajú svoje postavenie v spoločnosti a dlhodobo si hromadia problémy, ku ktorým sa aj tak nemusia dostať. Z ničoho nič prehrmí nejaké hektické obdobie, skúšky v škole alebo dokončíš dôležitú prácu pre svojho šéfa a ty pomaly nespoznávaš seba samého. Všetko ti je prednejšie, iba seba poriadne zanedbávaš.
joshua-newton-RPUI6gtn49g-unsplashjpg

Tak či tak posunieš svoj život na iný level

Prezradím ti jedno tajomstvo. Najnebezpečnejším ochorením pre ľudstvo je stereotyp. Stále dookola isté činnosti, tie isté jedlá, ten istý drink, tie isté filmy, ktoré pozeráš stále dookola lebo odmietaš dať šancu niečomu inému, rovnaká hudba, ktorú počúva donekonečna. Necháp ma zle, ale pripravuješ sa o zaujímavý život a ani o tom nevieš.
MUSÍŠ sa naučiť riskovať. Najlepšie je tom to, že nikdy nič nestratíš. Áno, veľakrát sa utvrdíš v tom, že nie všetko nové ti pasuje ale aspoň si môžeš povedať: "Skúsil som to, ale nejako ma to neoslovilo."
Vždy to bude lepšie akoby si by vravel: "Chcel som to skúsiš ale nikdy som k tomu neodvážil."
Nemôžeš len tak sedieť doma za zatvorenými dverami, pretože sa bojíš. Ten svet tam vonku nie je až taký zlý a chladný ako si myslíš. Minimálne za skúšku to stojí za to. Skús trochu dôverovať ľuďom v tvojom okolí, svojmu inštinktu a choď kam ti srdce káže. Dôveruj si...

Vypočuj si nový diel podcastu: Okoreň si život