Spoznaj skutočnú hodnotu peňazí

Nie je žiadnym prekvapením, že mať veľa peňazí je snom mnohých ľudí. Práve peniaze bývajú často naším hnacím motorom. Dostatočné množstvo peňazí v nás vytvára pocit bezpečia a komfortu, nadradenosti a sebavedomia. Iba veľmi malé percento si však uvedomuje ich skutočnú hodnotu. Aj v dnešnej dobe žije stále mnoho ľudí, ktorým chýba finančná gramotnosť. Ich najväčšou chybou je, že stavajú peniaze na piedestál svojich snov a túžob.  


Naozaj ničia charakter?

15308974358427-untitledpng

Jedným z mnohých mýtov je, že peniaze kazia charakter. To však neznamená, že peniaze napomáhajú k jeho pozitívnemu rozvoju. Peniaze ako také majú neutrálnu podstatu. Sú presné také, aké chceš aby boli. Ak si už v detstve počúval, že peniaze sú nástrojom zla, túto informáciu si si do života odniesol ako fakt, ktorý ovplyvnil a ovplyvňuje tvoje ďalšie rozhodovanie. Naopak si si mohol osvojiť fakt, že peniaze sú prostriedok slobody a možnosť, ako zvýšiť svoj životný štandard.

Prestaň si k ním vytvárať vzťah

15308976653683-untitledpng

Pozorne si prečítaj predchádzajúci odstavec ešte raz. Všimol si si, ako som pomenoval peniaze – nástroj, neutrálna podstata, prostriedok. Toto je dôležitá vec, ktorú si musíš osvojiť. Peniaze vždy boli, sú a budú iba platidlo. Čím väčší dôraz kladieš na peniaze, tým väčšmi obmedzuješ svoje obzory. Veľa ľudí si odkladá peniaze pod vankúšom, tešia sa z nich a pravidelne ich rátajú. Mať určitú finančnú rezervu je v poriadku, vytvárať si vzťah k peniazom však už v poriadku nie je. Nauč sa ich správne používať. Porozmýšľaj o možnosti investovania. Možno si vždy túžil po rozbehnutí vlastného biznisu. Nemyslíš si, že je najvyšší čas tvoje peniaze nejako rozumne využiť?

Zlepši svoje vedomosti

Investícia do svojho vzdelania je tá najbezpečnejšia forma investície, ktorá môže existovať. Prečo je tomu tak? Platené kurzy, workshopy, prednášky, semináre a koučingy majú obrovskú pridanú hodnotu, ktoré doslova menia ľuďom životy. Kvalitný tréning či koučing má často pre ľudí nevyčísliteľnú hodnotu. Na rôznych prednáškach či tréningoch tiež môžeš spoznať skvelých ľudí, ktorí ti môžu pomôcť pri dosahovaní cieľov. Finančná gramotnosť ti rovnako zabezpečuje aj viac peňazí z dlhodobého hľadiska. Preto by si vzdelanie nemal podceňovať. Ak si uvedomíš, že peniaze slúžia na tvoj ďalší rozvoj a nie na kúpu často zbytočných vecí, tvoje budúce Ja sa ti poďakuje.