ROZHOVOR: zakladateľ hnutia pre mužov

Ak existuje niekto, kto má podľa môjho názoru špecifické postavanie u nás na Slovensku, je to určite Michal Kopecký. Autor troch bestsellerov, vzťahový mentor, kouč a vzor pre mnohých chalanov a mužov. Tento rodák z Nitry svojím príbehom dokázal, že vytrvalosť je skrytým pokladom k úspechu. Toto meno si už mohol počuť v televízií, rádiu či rôznych magazínoch. Srdce celej Michalovej tvorby spočíva v projekte CHLAP 2.0, kde pomáha chlapom byť lepšími po všetkých stránkach s cieľom prinášať ženám lepšie zážitky s mužmi.Takže Michal, na úvod sa skús všetkým predstaviť. Kto si, čomu sa venuješ a za akými úspechmi stojíš?

Michal: Ahoj Lukáš a čitateľ, ktorý čítaš tieto riadky. Pochádzam z Nitry, no žijem v malebnej malej dedinke na úplnom východe Slovenska s mojou ženou a synom. Som lídrom hnutia CHLAP 2.0, kde pomáham chlapom byť lepšími po všetkých stránkach a pomáham aj ženám prostredníctvom projektu Ako na chlapa, a to celé s cieľom prinášať ženám lepšie zážitky s mužmi. Som autorom už 3 kníh, ktorých sa predali spolu tisícky kusov a teší ma že, chlapi chcú na sebe makať a pracovať, aby boli lepšími.

V októbri si vydal už v poradí tretiu knihu, k čomu ti chcem pogratulovať. Čím sa AJ JA SOM CHLAP 2.0 líši od ostatných dvoch kníh a komu je adresovaná?

Michal: Ďakujem pekne. Moja prvá kniha “Príťažlivosť” je zameraná na budovanie osobnej príťažlivosti a zdieľam v nej všetky moje princípy a techniky (napr. Princíp Príťažlivosti 80/20, Princíp preselekcie, Pravidlo 5-tich, Taktika nezáujmu, Metóda daj a vezmi…), ktoré ti pomôžu k tomu, aby si ženy priťahoval aj bez miliónov na účte, bavoráka v garáži, tehličiek na bruchu či výzoru Taliana. Kniha „Ako ju získať“ bola voľným pokračovaním knihy „Príťažlivosť“ a riešil som v nej cestu, ako stretnúť, spoznať a získať ženu svojich snov. Kniha Aj ja som „CHLAP 2.0“ nie je pokračovaním týchto kníh, ale stojí PRED nimi. Dokonca by som si dovolil tvrdiť, že vôbec nie je o ženách, aj keď ich používam často ako príklad a zameriavam dané koncepty z nej na ne (pretože vás zaujímajú predovšetkým ženy). No pomôže ti aj v ostatných oblastiach života – kariére, vzťahoch, peniazoch či biznise. Budeš vnímaný ako celkovo hodnotnejší chlap po všetkých stránkach – Sebavedomie, Vystupovanie, Obliekanie a Image, Výzor, Myslenie, Atraktívne ženy v okolí, Sociálny status, Vášeň, Peniaze, Komunikácia.
         
jpg

Ako sa vyrovnávaš s tým, že ťa ľudia spoznávajú pomaly už na každom kroku. Sám som bol toho svedkom, že miestami je dosť komplikované sa s tebou len tak rozprávať.

Michal: Určite mi to lichotí, no nie je to až také extrémne, ako sa na prvý pohľad zdá. Častokrát to tak býva na mojich akciách či akciách Andyho Winsona, keďže na ne chodia podobní ľudia a aj chlapi, ktorí ma sledujú. Avšak bežne na ulici sa mi takéto niečo stane len výnimočne, že by ma obkľúčili ľudia. Je však príjemné, keď za mnou napr. na pumpe príde chalan, že čítal moje knihy a veľmi mu to pomohlo so ženami. Alebo teraz nedávno redaktor Markízy, ktorý za mnou prišiel, že videl moje videá a vďaka tomu si našiel priateľku, s ktorou je doteraz. To vždy poteší.

Rok 2018 bol pre teba výnimočný ešte z jedného dôvodu a tým bolo narodenie tvojho syna. Ako ťa toto ovplyvnilo v spojitosti s tvojou tvorbou a v osobnom živote?

Michal: Moju tvorbu to zatiaľ nijak neovplyvnilo, musím sa priznať. Až časom prídu články, materiály a kurzy k výchove syna, dovtedy však potrebujem naberať k tomu zážitky a skúsenosti. V osobnom živote mi to ukrojilo určite z “môjho” času, keďže už sa potrebujem venovať aj malému Miškovi. Avšak stále to nie je nič, čo by sa nedalo zvládnuť.

Akú najlepšiu radu by si dal svojmu 18-ročnému ja?

Michal: Vykašli sa na ženy a začni riešiť konečne seba. Zvyšuj svoje sebavedomie, príťažlivosť, rozbehni niečo vlastné, zlepšuj sa v komunikácii, výzore a obliekaní, celkovo zvýš svoju hodnotu a až potom, keď budeš mať tak super život, že lepší už môže byť len so ženou, potom si začni nejakú hľadať.

Ešte stále môžeme hovoriť o začiatku roka 2019. Aké najväčšie výzvy ťa v ňom čakajú?

Michal: Ciele na rok 2019 mám jasné už od konca roka 2018 :) Chcem sa napr. dostať do fitness formy, vstávať aspoň 300 dní o 5:00 ráno, vydať bestseller aj pre ženy, ovládnuť sociálne siete či prejsť 50 kníh a napokon aj bývať už vo vlastnom dome, ktorý aktuálne staviame.
         
18519601_1514293931934199_9169491966276697268_njpg

Vráťme sa teraz na začiatok tvojej cesty. Bol si presvedčený o tom, že dosiahneš úspechy týchto rozmerov, alebo to všetko prečkalo tvoje očakávania?

Michal: Keďže som si už v 21 rokoch vysníval hrady, zámky, hotely a súkromné ostrovy, tak mám k tomu ešte stále ďaleko :) Každopádne som si veril, že úspešný budem a aj keď nejaký úspech dosiahnem, stále pokračujem ďalej, zvyšujem latku a nastavujem si nové výzvy, pretože vždy je ešte niečo, čo môžeme dokázať. No netreba zabudnúť byť vďačný za to, čo už máme.

V rámci mentorského programu Lead Up si sa stal na rok 2019 jedným z dvadsiatich mentorov, ktorí budú usmerňovať stredoškolákov v ich kariére a osobnom živote. Čo si ty osobne od toho sľubuješ?

Michal: Osobne? Že dám nejakému stredoškolákovi (ktorý chce) šancu, ktorú som ja nikdy nedostal a môžem mu pomôcť vystreliť čím skôr a ešte vyššie, ako plánoval. No a popri tom sa opäť trochu zviditeľniť, spoznať nových ľudí a získať kontakty.
         
29244773_1282275215209584_6292315040703840256_ojpg

Máš nejakú životnú filozofiu, podľa ktorej sa riadiš?

Michal: Je ich mnoho, no prvá mi napadla “Radšej preventívne, ako akútne.” To znamená, že nečakám, až sa nejaká vec stane. Ale preventívne jej predchádzam. Napr. nečakám na bolesti krížov, hlavy, choroby či nadváhu. Ale chodím do wellnessu, na masáže, na prechádzky, cvičím a zdravo sa stravujem. To isté aj v ostatných oblastiach života, ako sú biznis, rodina, vzťahy či peniaze. Nečakám, ale makám.

Už zostáva iba posledná otázka, ktorá je tradíciou na konci každého rozhovoru. Čo by si chcel odkázať čitateľom tohto rozhovoru?

Michal: Vždy odkazujem niečo iné heh:) Chcel by som odkázať čitateľovi, nech si ide za svojím, aj keď všetci mu hovoria opak. To najhoršie, čo sa môže stať je, že bude mať skúsenosť a bude sám vedieť, ako to spraviť nabudúce lepšie.