Nakopni svoj biznis - 1. časť

Súčasné podmienky na podnikanie sú lepšie než kedykoľvek predtým v histórii ľudstva. Začať podnikať nebolo nikdy jednoduchšie. Dalo by si povedať, že stačí ak máš nápad, víziu a si pevne nohami na zemi. Online svet ti ponúka neobmedzené množstvo možností, vďaka ktorým si vieš vybudovať stabilný a prosperujúci biznis. Poďme sa však bližšie pozrieť princípy úspešného podnikania.


Byť dobrým nestačí

15319081291851-byt-dobrym-nestacipng

To, že dnešok ponúka skvelé možnosti na podnikanie si uvedomujú aj tvoji konkurenti. Vytvoriť úspešný biznis sa pokúšajú aj ľudia, ktorí sú už teraz finančne zabezpečení. Podnikanie nemá pravidlá hry. Do ringu vstupujú ľudia, ktorí sú od teba vzdelanejší, bohatší, šikovnejší a skúsenejší. Ako mieniš proti nim vyhrať? Nauč sa plánovať, vyzdvihnúť svoje silné stránky a rozvíjať ich až do dokonalosti.

Vášeň

Všetko do čoho sa kedy pustíš, by si mal robiť pretože chceš, nie pretože musíš. To isté platí aj v biznise. Stanov si cieľ, ktorý bude predmetom tvojho podnikania. Prines ľuďom do života pridanú hodnotu a oni ti to oplatia kúpenými produktami alebo službami.

Vzdelávanie

15319084599638-vzdelavaniepng

Vzdelávanie je princíp úspechu, na ktorý mnoho ľudí zabúda. Tí najúspešnejší stavajú vzdelávanie na prvú priečku, pretože vždy sa nájde niečo, čo je možné zlepšiť. Zúčastňuj sa rôznych prednášok, workshopov, seminárov o podnikaní, čítaj knihy alebo počúvaj audio nahrávky v aute. Možností ako sa vzdelávať je neúrekom. Najlepším učiteľom sú však naše vlastné chyby. Nič ťa nevie v živote tak zaškoliť, ako sú chyby, ktorých si sa dopustil. Vďaka nim sa však stávaš skúsenejším a obozretnejším.

Nohami pevne na zemi

Cena, za ktorú svoje výrobky alebo služby predávaš by mala odpovedať ich hodnote. Prestrelená cena môže znamenať, že tvoji zákazníci (a potenciálny zákazníci) sa začnú vytrácať. Uhradiť všetky náklady z tvojho zisku je prirodzené. Pamätaj však, že každá minca má dve strany. Pokús sa vžiť do kože zákazníka. Bol by si ty ochotný zaplatiť takú sumu za produkty alebo služby niekoho iného? Stanovuj reálnu cenu - ani nepodceňuj ani nepreceňuj svoje kvality.