Koniec porovnávaniu - vytvor si vlastné pravidlá!

Každý deň sa snažíme zlepšovať a napredovať. Chceme žiť v blahobyte a plníme si svoje sny. Vzdelávame sa a dosahujeme naše životné méty. Pokiaľ čítaš tieto riadky, skončil si s krysími závodmi alebo sa o to aspoň pokúšaš. Naše ciele sú skvelým hnacím motorom. Túžba niečo dosiahnuť pôsobí ako hnacia sila a zastaviť ju môžeme iba vlastným pričinením.


Ako sa učíme strkať hlavu do piesku

Okrem vízií nášho úspechu nám často pomáhajú aj osoby skúsenejšie a úspešnejšie od nás – naši mentori. Učíme sa od nich rôzne techniky, rady a typy, ktoré nám pomáhajú v biznise a osobnom živote. Čo sa tiež učíme je strkať hlavu do piesku a podkopávať vlastné hodnoty. To však už nie je ich chyba, ale naša. Malé úspechy nie sú pre nás dosť hodnotné, z veľkých sa naopak nevieme poriadne tešiť a hľadáme dôvody, čo treba ešte zdokonaľovať.

Vysoké nároky

lucas-favre-483789-unsplashjpg

Neustále sa porovnáme s úspešnejšími, bohatšími, skúsenejšími. Snažíme sa dosiahnuť aspoň z polovice také úspechy, aké dosiahli oni. A keď náhodou zlyháme, cítime sa neschopne. Stále sme v tieni našich vzorov a idolov a nedokážeme vystúpiť z tejto zóny. Očakávame jeden úspech za druhým a prestávame vnímať naše doterajšie víťazstvá. Mať stanovené vysoké nároky je v poriadku. Uspokojiť sa s priemerom nie je nič pre teba, všakže? Ty však nie si stroj, nikto z nás ním nie je. Pravidelne sa mýlime a často tie isté chyby aj opakujeme. Na tom nie je nič zlé.

Istota ide občas bokom
         
victor-rodriguez-726159-unsplashjpg

Raz za čas naša myseľ štrajkuje a prichádzame o akúkoľvek motiváciu, energiu a nadšenie. Môžeš si teda vydýchnuť, nič zlé sa s tebou nedeje. Na tomto svete nežije osoba, ktorá by bola nonstop šťastná, vysmiata a spokojná. Aj tí najúspešnejší niekedy majú strach a pociťujú neistotu. Raz za čas si každý prejde takýmto obdobím, o tom je život.

Netlač na pílu

Úspech nedosiahneš zo dňa na deň. To, že sa ti teraz nedarí neznamená, že to bude trvať naveky. Každý začínal od piky rovnako ako ty. Nemôžeš sa porovnávať s niekým, kto roky buduje vlastnú značku a má za sebou dvadsať rokov skúseností. Nevravím však, že by si nemal mať svoj vlastný vzor. To, že niekto zbohatol v dvadsiatich rokoch automaticky neznamená, že neskôr sa už zbohatnúť nedá. Pozeraj sa na VLASTNÉ výsledky a na VLASTNÚ cestu. Je lepšie ísť pomalým tempom do cieľa, ako rýchlym krokom do neznáma.