Ako ti hodnoty pomôžu dosiahnuť ciele?

Možno si sa už niekedy v minulosti rozhodol zmeniť svoj život od základov. Pravidelne si na sebe a svojich cieľoch pracoval, investoval si do svojho rozvoja množstvo času a peňazí ale výsledky sa nikdy nedostavili. Svojou prácou si nikdy nezaznamenal badateľné výsledky. Po niekoľkých neúspešných pokusoch si rezignoval a vrátil sa k pôvodnému spôsobu života. Určite mi dáš za pravdu, že to neboli príjemné chvíle – sklamanie, smútok, nenávisť, vyhorenie, pasivita a rezignácia. V čom si však robil celý ten čas chybu? Možno si si takúto otázku kládol už niekoľkokrát. Poďme sa spoločne pozrieť na zdroj tvojich doterajších neúspechov.


Motivácie ide bokom

Zlyhanie nemusí byť prvotne zlé. Vďaka nemu totiž nadobúdame potrebné skúsenosti a zisťujeme, ktoré veci fungujú, a ktoré nie. Spozornieť by si mal v prípade, ak dlhodobo snažíš napredovať, pracuješ na svojich snoch ale nevidíš ani minimálne výsledky. Toto už nie je o motivácií, citátoch a knihách. Tu už sa bavíme o konkrétnom spôsobe, akým sa vieš zbaviť neúspechu a odraziť sa od dna. Zdroj tvojich problémov sa skrýva v tvojich hodnotách. Ak sa bavíme o hodnotách, je potrebné aby si bol maximálne koncentrovaný a dával dokopy jednotlivé súvislosti.

Čomu venovať najväčšiu pozornosť?

Hodnoty predstavujú súhrn našich priorít, podľa ktorých žijeme. Niekedy však bývajú naše hodnoty kontraproduktívne s tým, čo naozaj robíme ako zmýšľame. Veľa ľudí sa pokúšalo podnikať. Po nejakom čase však zlyhali, pretože ich produkty alebo služby im negenerovali žiadne peniaze. V čom bol problém? Vo väčšine prípadov považovali peniaze za nástroj zla, ktoré sú pošpinené zločinom. Peniaze preto mali na spodných priečkach svojich hodnôt. Zle nastavené hodnoty je najčastejším dôvodov zlyhania ľudí. Tvoj focus musí byť správne nasmerovaný na hodnoty. Kde sú správne nastavené hodnoty, tam sú aj badateľné výsledky.

Rozhodni sa, čo je v tvojom živote najdôležitejšie

15313424186575-6png

Dosahovanie našich životných mét je niekedy o obetovaní nášho doterajšieho života. Ak chceme získať jedno, musíme sa vzdať toho druhého. O tom to je. Celý život sa možno ženieš za peniazmi, ktorými chceš uspokojiť svoju skutočnú hodnotu – slobodu. Takýchto príkladov je množstvo. Preto ti odporúčam napísať si svoj vlastný rebríček hodnôt na papier, ktorý budeš mať neustále na očiach. Tento rebríček ťa bude sprevádzať každý jeden deň na tvojej ceste za úspechom a bude ti ukazovať, ktoré veci sú pre teba správne, a ktoré nie.