Z chudobného dievčaťa jedna z najmocnejších žien sveta

Oprah Winfrey je jedna z najväčších osobností v oblasti médií a zábavného priemyslu. Bola označená  za 21. najmocnejšiu ženu na svete za rok 2017. Túto svetoznámu filantropku a podnikateľku preslávila hlavne jej talk show The Oprah Winfrey Show, ktorá úspešne bodovala na amerických obrazovkách neuveriteľných 25 rokov. Toto je Oprah Winfey v súčasnosti. Málo kto však pozná jej príbeh – detstvo spojené s nestálou rodinou, opakovaným znásilnením a chudobou.


Detstvo a dospievanie

Oprah Winfey sa narodila 29. 01. 1954 do chudobnej farmárskej rodiny v štáte Mississippi. Jej rodičia nevenovali o ňu veľký záujem preto väčšinu svojho detstva strávila u starej mamy na farme. Oprah mala už v detstve jasnú predstavu kým sa chce stať. Ako malá si vytvorila svoju vlastnú šou a jej publikum boli farmárske zvieratá. Možno aj toto vizualizovanie jej pomohla stať sa jednou z najúspešnejších žien sveta. Potreba vzdelania jej bola vštepovaná o útleho veku. Vďaka prísnej výchove starej mami sa Oprah Winfey naučila čítať už v dvoch rokoch. V šiestich rokoch sa však presťahovala k matke, kde bývala spolu s jej dvoma nevlastnými bratmi. Milwaukee v štáte Wisconsine - chudobného mesto plné kriminality nemalo na jej dospievanie dobrý vplyv. Po pár rokoch sa Oprah sa opätovne presťahovala, tento krát však k otcovi. Nakoľko Oprah bola vychovávaná ako kresťanka, zúčastňovala sa na rôznych spoločenských akciách a stretnutiach v kostoloch. Jej vzťah k vystupovaniu však neutíchal. Za verejný prejav v kostole raz dostala 500 dolárov. Toto bol okamih, vďaka ktorému si Oprah bola istá, čo je jej životným poslaním. Vystupovanie pred ľuďmi ju vnútorne napĺňalo a tešilo. Jej detstvo však ani zďaleka nebolo ideálne. Chudoba, životný štýl a ľudia, ktorí ju obklopovali jej veľmi neprospievali. V striedavej starostlivosti nemala Oprah rodičovský dohľad, čo ju značne poznačilo. Počas svojho detstva bola opakovane znásilnená rodinnými príslušníkmi, pričom prvýkrát bola znásilnená v deviatich rokoch.

Príchod sľubnej budúcnosti

15307226060787-mv5bmtkxnze3mdu4mv5bml5banbnxkftztgwotuxmzq0ndmv1sy1000cr0014631000aljpg

Oprah dlhé roky tajila pred verejnosťou svoje detstvo plné útrap a ponížení. Nebyť jej starej mami a otca, ktorí dbali na vzdelanie, pravidlá a poriadnu výchovu, Oprah by dnes určitosťou nebolo jednou z najúspešnejších ľudí na svete. Práve prísna výchova jej pomohla zdisciplinovať sa na jej ďalších krokoch k úspechu. V škole bola vynikajúca študentka, ktorá za zúčastňovala mnohých mimoškolských aktivít. Vďaka súťaži Club Speaking Contest vyhrala plné štipendium na Tennesee State University. O rok neskôr bola pozvaná do Bieleho domu na konferenciu o mládeži. Oprah sa začali otvárať dvere plné možností. Vďaka tvrdej práci a disciplíne bola prijatá do miestnej rozhlasovej stanici v meste Nashville ako hlásateľka popoludňajších novín. Jej schopnosti si však všimol aj niekto iný. Netrvalo dlho a počas štúdia na univerzite dostala ponuku, ktorá jej mala definitívne zmeniť život. Nashville Columbia Broadcasting System – pod záštitou CBS jej ponúkala pracovné miesto, ktoré však dvakrát odmietla. Nechcela sklamať rodinu a nedokončiť vysokú školu. Vďaka profesorom, ktorí ju v sľubnej kariére podporovali nakoniec miesto v CBS prijala. Televízna relácia, v ktorej Oprah účinkovala bola na televíznych obrazovkách každý večer. Oprah Winfery sa zapísala do histórie ako prvá Afroameričanka večerných správ.

Na výslní

15307248038203-oprah-winfrey-03jpg

Vďaka talentu, ktorý od mala Oprah rozvíjala jej popularita každým dňom rástla. Z dievčaťa, ktoré žilo na farme v špine a chudobe sa stala mediálne známou osobnosťou, s vlastnou talk show – The Oprah Winfrey Show. Táto televízna relácia sa stala jedným z najúspešnejších projektov všetkých čias. Oprah prelomila množstvo sociálnych a kultúrnych bariér a dokázala všetkým, že nemožné je iba pojem vytvorený v našej mysli. V súčasnosti pôsobí ako aktivistka v boji proti rasizmu, filantropka, producentka a príležitostná herečka. Od januára sa môže pýšiť cenou Cecila B. DeMilla, ktorú si prišla prevziať v januári na odovzdávaní Zlatých glóbusov.