Nauč sa aj ty tajný jazyk biznisu

Kniha od Kevina Hogana nie je žiadnou klasickou príručkou k motivácií. Autor zameriava svoje dielo na neverbálnu komunikáciu, ktoré nazval veľmi trefne - Tajný jazyk biznisu. Primárne sa jedná o praktické rady a typy, ktoré môžeš využiť pri bežnej interakcií s rozličnými ľuďmi po celý deň. Kniha sa však nezameriava výhradne na biznis. Jednotlivými kapitolami autor dáva do pozornosti spôsoby, ako odhaliť zatajované klamstvo, radosť, smútok či zdesenie.


Ako sa mi kniha dostala do rúk a čo je jej podstatou
talkpng

Ku knihe som sa dostal v roku 2016 úplnou náhodou, nakoľko som ju dostal ako darček. Do tej doby som o knihe a autorovi vôbec nepočul (na moju škodu). Zaplnila tak miesto v mojej poličke plnej kníh na tému osobný rast, motivácia a finančná gramotnosť. Tajný jazyk biznisu, je jedna z kníh, ktorá ti môže len a len pomôcť a jej čítanie bude jednoznačne prínosné. Kto by si pomyslel, že tvoja výška zohráva dôležitú úlohu v tom, či uzavrieš, alebo neuzavrieš obchod? Toto je však iba zlomok informácií, ktoré kniha Tajný jazyk biznisu skrýva. Zabudni na rôzne poučky a hĺbkové odborné myšlienky. Kevin Hogan ťa ľudským spôsobom prevedie celou knihou rôznymi témami ako sú:

  • Reč tela
  • Prostredie
  • Proxemika
  • Osobné interakcie
  • Umenie presviedčať v profesionálnom styku
  • Reč tela mužov a žien
  • Reč tela v iných kultúrach

Vhodná pre každého
debatepng

Aj napriek tomu, že kniha má v názve slovo „biznis“ nie je to primárne o ňom. S ľuďmi sa stretávaš každý jeden deň, či sa ti to páči, alebo nie. Komunikuješ s rodinou, priateľmi, spolužiakmi, kolegami, ale aj s celkom neznámymi ľuďmi. Mať informácie, ako odhadnúť pomocou reči tela druhú stranu sa ti môže iba zísť. Je málo pravdepodobné, že táto kniha zapadne časom prachom. Využiť všetky informácie, ktoré táto kniha ponúka nárazovo je pomerne komplikované a preto sa treba ku knihe opakovane vracať.